Опис
Характеристики
Інформація для замовлення
Вибір дров для копчення дуже відповідальний процес, для тих хто зробив коптильню своїми руками, адже від тріски залежить смак майбутнього продукту, крім того, не всі дрова застосовуються для копчення.
Більш всього підходить для копчення ялівцевий і вільхова тріска. Використовувати також можна ліщина, клен, яблуню, грушу, дуб, ясен і березу. Рекомендується використовувати гілки, отримані в результаті весняної обрізки. Кожен вид деревини додає продуктам свій аромат, тому, щоб запах був багатим, можна приготувати коптильні суміші, в яких будуть зібрані різні породи дерев.
Перед розщепленням деревини краще з неї зняти кору, особливо, якщо планується використовувати березову деревину. Це потрібно, так як в корі знаходиться найбільша кількість смол. Потім деревину подрібнюють до кубиків або трісочок, розмір яких не більше ніж два-три сантиметри. Тріску розсипають по дну рівномірним шаром. Для відра вистачає хорошої жмені тирси (двісті-триста мілілітрів об'ємом).
В цілому, перевага віддається клену, буку, вільхі і дубу. Для копчення також можна використовувати деревину каштана, ясена, верби, тополі, фруктових дерев. А ось сосна хороших вугілля не дає. Вона або димить, майже не горя або згоряє до попелу, при цьому смолистий дим надає копченостям гіркий присмак. Варто знати, що гіркий присмак продукт отримає від будь-яких хвойних порід, тому хвойні не використовують у процесі копчення. Однак, у Савойї (Франція) ковбаски коптять саме в ялиновому диму, так само як мідій коптять тільки в диму голок сосни в Шаранте. Раніше за допомогою ялинових шишок коптили продукти і в Російській імперії на Білому морі, а за допомогою соснових опилок ― на Волзі. Щоб продукт в ході копчення хвойних тирсі не був гірким, його обертали подвійним шаром марлі.
От выбора древесины зависит цвет продукта в готовом виде. К примеру, привлекательный золотистый цвет продуктам при копчении придает красное дерево. Ольха и дуб делают копчености коричневым или темно-желтым цветом. Клен, бук, липа, а также прочие лиственные деревья наделяют мясо или рыбу золотисто-желтым цветом. Интересным результатом копчения, касательно цвета и вкуса, будут копчености, которые приготовлены на стружке граба.
Традиционно для копчения применяют лишь сухую щепу. Не высохшие дрова увеличивают влажность дыма, медленно горят, сажа прилипает к поверхности продуктов. Однако, существуют рецепты, требующие увлажнения щепы. Иногда дрова даже специально вымачивают, поэтому поле для экспериментов чрезмерно широкое в этом плане.
Периодически советуется в огонь подбрасывать веточки можжевельника, розмарина, скорлупу миндаля, разные ароматические травы. Нужно помнить: передозировка можжевельником наделит копченость неприятным, резким привкусом. А вот ветви винограда придают копченой рыбке особый пряный запах.
В любом случае для приготовления продуктов должна использоваться не пораженная грибком, не гниющая древесина. Не допускаются также заплесневелые опилки.
Для горячего копчения принято брать за основу именно ольховый дым!
Комплектация:
― Полиэтиленовый пакет со щепой
Купить щепу для копчения можно с доставкой от интернет-магазина в таких городах как : Киев Харьков Львов Донецк Одесса Севастополь Симферополь Полтава Черкассы Ивано-Франковск Луганск Житомир Херсон Николаев Винница Ялта.
Авдеевка Акимовка Александрия Алушта Алчевск Антрацит Апостолово Армянск Армянск Титан Артемовск Бахмач
+38(050)947-73-34 +38(067)959-43-10 +38(093)084-06-85
Київ +38(044)232-11-57 Харків +38(057)727-02-71
Дніпропетровськ +38(056)736-21-14 Одеса +38(048)775-11-39
Львів +38(032)290-27-83
Зателефонуйте для безкоштовної консультації фахівця зараз!
Основні атрибути | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Вологість | 10 % |
Користувацькі характеристики | |
Джерело диму | Тріска |
Тип коптильного обладнання | Універсальне |
- Ціна: від 15 ₴/л