Спіраль для тандира
Спіралі для тандирів виготовляємо під замовлення за розмірами замовника будь-якої форми і потужності різної напруги 220В або 380В (1-2дні)
Виготовляємо спіралі з різних сплавів
Спіраль з ніхрому Х20Н80 Спіраль з фехраля Х23Ю5Т Спіраль з Кантала А1
Тандиром в Середній Азії і на Кавказі називають бочкоподібної піч особливої конструкції, для виготовлення якої використовується шамотна вогнетривка глина в суміші з глиною звичайної керамічної. Існує досить багато різновидів тандирі – стаціонарні і переносні, наземні і встановлюються на фундамент, вертикальні і горизонтальні, на ніжках, з ручками для перенесення, на металевому каркасі, декоровані вигадливими східними візерунками. Універсальний тандир можна використовувати замість печі, барбекю або мангала на дачі або заміському ділянці, в будинку, на пікніку, а також в ресторанах і кафе.
Страви, які готуються в тандирі, будь то звичайна хлібна коржик або складне ласощі з м'ясом і овочами, володіють особливим смаком. Закритий від вітру, дощу і низьких температур вогонь швидко прогріває стіни, які потім рівномірно віддають тепло. В результаті виходять смачні, рівномірно просмажені страви, за якими, до того ж, в процесі приготування не доведеться постійно спостерігати.
У нашому магазині ви знайдете якісні і недорогі переносні і стаціонарні глиняні тандири, оснащені ніжками, ручками і каркасами з металевої смуги, прикрашеної вишуканою ручною ковкою.
Дуже часто при бажанні зробити або відремонтувати нагрівач електропечі своїми руками у людини з'являється багато питань. Наприклад, якого діаметру взяти дріт, яка повинна бути її довжина або яку потужність можна отримати, використовуючи дріт або стрічку з заданими параметрами і т. д. При правильному підході до вирішення даного питання необхідно враховувати досить багато параметрів, наприклад, силу струму, що проходить через нагрівач, робочу температуру, тип електричної мережі та інші.
У даній статті наводяться довідкові дані про матеріали, найбільш поширених при виготовленні нагрівачів електричних печей, а також методика і приклади їх розрахунку (розрахунку електричних нагрівачів печей).
Нагрівачі. Матеріали для виготовлення нагрівачів
Безпосередньо нагрівач – один з найважливіших елементів печі, саме він здійснює нагрів, має найбільшу температуру і визначає працездатність нагрівальної установки в цілому. Тому нагрівачі повинні відповідати ряду вимог, які наведені нижче.
Вимоги до нагрівачів
Основні вимоги до нагрівачів (матеріалів нагрівачів):
- Нагрівачі повинні володіти достатньою жаростійкістю (окалиностойкостью) і жароміцність. Жароміцність ― механічна міцність при високих температурах. Жаростійкість ― опір металів і сплавів газової корозії при високих температурах (більш докладно властивості жаростійкості і жаропорочности описані на сторінці "Жароміцні сплави та сталі").
- Нагрівач в електропечі повинен бути зроблений з матеріалу, що володіє високим питомим електричним опором. Говорячи простою мовою, чим вище електричний опір матеріалу, тим сильніше він нагрівається. Отже, якщо взяти матеріал з меншим опором, то знадобиться нагрівач більшої довжини і з меншою площею поперечного перерізу. Не завжди в печі може бути розміщений досить довгий нагрівач. Також варто враховувати, що, чим більше діаметр дроту, з якого зроблено нагрівач, тим довше термін його служби. Прикладами матеріалів, що володіють високим електричним опором є хромоникелевый сплав ніхром Х20Н80, Х15Н60, залізохромоалюмінієвий сплав фехраль Х23Ю5Т, які відносяться до прецизійним сплавів з високим електричним опором.
- Малий температурний коефіцієнт опору є істотним чинником при виборі матеріалу для нагрівача. Це означає, що при зміні температури електричний опір матеріалу нагрівача змінюється не сильно. Якщо температурний коефіцієнт електроопору великий, для включення печі в холодному стані доводиться використовувати трансформатори, які надають в початковий момент знижена напруга.
- Фізичні властивості матеріалів нагрівачів повинні бути постійними. Деякі матеріали, наприклад карборунд, який є неметалевим нагрівачем, з плином часу можуть змінювати свої фізичні властивості, зокрема електричний опір, що ускладнює умови їх експлуатації. Для стабілізації електричного опору використовують трансформатори з великою кількістю ступенів і діапазоном напруг.
- Металеві матеріали повинні володіти хорошими технологічними властивостями, а саме: пластичністю і зварюваністю, ― щоб з них можна було виготовити дріт, стрічку, а стрічки ― складні по конфігурації нагрівальні елементи. Такожнагрівачі можуть бути виготовлені з неметалів. Неметалеві нагрівачі пресуються або формуються, перетворюючись в готове виріб.
Матеріали для виготовлення нагрівачів
Найбільш придатними і найбільш використовуваними у виробництві нагрівачів для електропечей є прецизійні сплави з високим електричним опором. До них відносяться сплави на основі хрому і нікелю (хромонікелеві), заліза, хрому і алюмінію (железохромоалюминиевые). Марки і властивості даних сплавів розглянуті в ГОСТ 10994-74 «прецизійні Сплави. Марки». Представниками хромонікелевих сплавів є ніхром марок Х20Н80, Х20Н80-Н (950-1200 °С), Х15Н60, Х15Н60-Н (900-1125 °С), железохромоалюминиевых – фехраль марок Х23Ю5Т (950-1400 °С), Х27Ю5Т (950-1350 °С), Х23Ю5 (950-1200 °С), Х15Ю5 (750-1000 °С). Також існують железохромоникелевые сплави ― Х15Н60Ю3, Х27Н70ЮЗ.
Перераховані вище сплави володіють хорошими властивостями жароміцності і жаростійкості, тому вони можуть працювати при високих температурах. Хорошу жаростійкість забезпечує захисна плівка з оксиду хрому, яка утворюється на поверхні матеріалу. Температура плавлення плівки вище температури плавлення безпосередньо сплаву, вона не розтріскується при нагріванні і охолодженні.
Наведемо порівняльну характеристику ніхрому і фехралі.
Переваги ніхрому:
- хороші механічні властивості як при низьких, так і при високих температурах;
- сплав крипоустойчив;
- має хороші технологічні властивості – пластичність і зварюваність;
- добре обробляється;
- не старіє, немагнитен.
Недоліки ніхрому:
- висока вартість нікелю ― одного з основних компонентів сплаву;
- більш низькі робочі температури порівняно з фехралью.
Переваги фехралі:
- більш дешевий сплав по порівнянні з ніхромом, т. к. не містить нікель;
- володіє кращою у порівнянні з ніхромом жаростійкістю, наприклад, фехраль Х23Ю5Т може працювати при температурі до 1400 °С (1400 °С ― максимальна робоча температура для нагрівача з дроту Діаметром 6,0 мм і більше; Ø 3,0 ― 1350 °С; Ø 1,0 ― 1225 °С; Ø 0,2 ― 950 °С).
Основні | |
---|---|
Виробник | МЕТАЛЛПРОМ |
Країна виробник | Україна |
Користувальницькі характеристики | |
Спіраль | для тандира |
Нагрівальна спіраль | Ніхромовий х20н80 |
- Ціна: від 400 ₴
- Спосіб упаковки: Коробка